Parodos

VEIKIANČIOS

Tautodailininko Vytauto Jackūno jubiliejinė darbų paroda

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

SAKALAI PARSKRIDO: JULIJONAS BŪTĖNAS–STĖVĖ

Pasvalio krašto sūnus, žurnalistas, Lietuvos laisvės kovotojas.

Skaityti daugiau decoration array
KILNOJAMOS, VEIKIANČIOS

Kilnojamoji paroda, skirta kun. Alfonso Lipniūno 120-osioms gimimo metinėms

Muziejaus kiemelyje veikia kilnojamoji paroda „Kun. Alfonsas Lipniūnas: žmogus, nešęs žmogui ir tautai prisikėlimo viltį”. Parodoje apžvelgiamas Dievo tarno, kun. kankinio A. Lipniūno gyvenimas per šias temas: šeima, kunigų seminarija, primicija, kunigystė, Pumpėnai, pavasarininkai ir ateitininkai, kančios ir mirties akivaizdoje. Paroda, skirta kun. Alfonso Lipniūno 120-osioms gimimo metinėms paminėti. Maloniai kviečiame!

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Audronės Zupkienės paroda „Siuvinėtas Čiurlionis“

APIE PARODĄ „Siuvinėtas Čiurlionis“ – unikalus projektas, kviečiantis į žymaus dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875-1911) tapybą, kūrybines idėjas ir įkvėpimus pažvelgti kitaip. Žiūrovui naujai atsiskleidžia „Žinia“, „Karalių pasaka“ ir kiti gerai žinomi M. K. Čiurlionio tapybos darbai, traukdami dėmesį subtilių dygsnių, o ne potėpių transformacija. Siūlų, adatos ir kruopščių žmogaus rankų dėka sukurti originalaus dydžio paveikslai pradžioje pakeri žiūrovą savo tikroviškumu ir noru tyrinėti. Akis glosto ir mintis žadina žinomų darbų siužetai, simboliai, kažkur anapus slypinti mistika, bet čia pat protas suvokia, jog darbuose nėra nė lašo temperos, pastelės, akvarelės… ir jų visai nelytėjo teptukas. Tai – „SIUVINĖTAS ČIURLIONIS“ –…

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

Kun. Alfonsas Lipniūnas: žmogus, nešęs žmogui ir tautai prisikėlimo viltį

Lietuvių katalikų kunigas, pamokslininkas, Štuthofo kalinys, antisovietinio ir antinacinio pasipriešinimo dalyvis, Dievo tarnas A. Lipniūnas gimė 1905 m. kovo 12 d. Talkoniuose, Pumpėnų vlsč. Kilęs iš gausios valstiečių šeimos, buvo septintasis vaikas iš dešimties. Lankė Pumpėnų pradinę mokyklą, 1925 m. baigė Panevėžio gimnaziją. 1930 m. baigė Kauno kunigų seminariją, 1932 m. – Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakultetą. 1930-06-14 arkivysk. J. Skvirecko įšventintas kunigu. 1930–1935 m. buvo Panevėžio katedros vikaras, Panevėžio vyskupijos Jaunimo reikalų direktorius. Studijavo Prancūzijoje – 1935–1937 m. sociologiją Lilio universitete, 1937–1939 m. – Paryžiaus katalikų institute. Nuo 1939 m. dirbo lektoriumi Panevėžio pedagoginiame institute (vėliau perkėlus įstaigą – Vilniuje)….

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

KUNIGAS JUBILIATAS ALBINAS PIPIRAS (1925–1949–2022)

Gimė 1925 m. sausio 1 d. Justino ir Angelės Pipirų šeimoje Želtiškių kaime, Skiemonių parapijoje. Mokėsi Skiemonių pradžios mokykloje, Utenos gimnazijoje, kurioje 1942 m. įgijo vidurinį išsilavinimą. 1942 m. įstojo į Kauno tarpdiecezinę kunigų seminariją. 1949 m. rugsėjo 25 d. Panevėžio vyskupas Kazimieras Paltarokas Kauno Šv. apašt. Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje įšventino A. Pipirą kunigu. Kun. Albinas buvo charakterizuojamas kaip pareigingas, taktiškas, uolus ir nuoširdaus pamaldumo žmogus. Tokį jį tikintieji prisiminė visais kunigystės metais. Beveik šeši dešimtmečiai prabėgo Pušaloto parapijoje, kur žmonių buvo mylimas ir gerbiamas. Didelį uolumą kun. Albinas parodė pastoraciniame darbe, prisidėjo prie nemažo būrio kunigiškų pašaukimų….

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Paroda „Tikėjimu, viltimi ir meile“, skirta kunigo Albino Pipiro (1925–2025) 100-osioms gimimo metinėms

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Renatos Nevulytės šiaudinių sodų paroda

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

Karo lakūnas, aviacijos majoras JONAS ŠPOKEVIČIUS

Gimė 1901 m. sausio 17 d. Gudgalių k., Vaškų vls., Biržų aps. 1911-1915 metais mokėsi Mintaujos (Jelgava) gimnazijoje Latvijoje. 1918-1920 metais mokėsi Panevėžio gimnazijoje. 1920 m. lapkričio 15 d. įstojo į Karo mokyklą. 1925 m. rugsėjo 21 d. pasiųstas į aviacijos kursus. 1926 m. sausio 1 d. perkeltas į Karo aviaciją, kur tarnavo 3-čioje eskadrilėje oro žvalgu. 1928 m. baigė meno mokyklos bendrąjį skyrių ir buvo nusiųstas į specialiuosius fotografijos kursus Paryžiuje. 1931 m. balandžio 1 d. paskirtas Karo aviacijos štabo fototarnybos viršininku. 1932 m. vasario 13 d. pakeltas į majorus. 1932 m. balandžio 7 d. Įsakymui Kariuomenei Nr. 24…

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

Gyvenimo istorijos. Žydų gelbėtojai

Virtuali paroda „Gyvenimo istorijos. Žydų gelbėtojai“ – pasakoja apie drąsius Pasvalio krašto žmones, ištiesusius pagalbos ranką ir atvėrusius savo namų duris nuo Holokausto bėgantiems žydams. Tai istorijos, liudijančios, kad galimybė pasirinkti visada egzistuoja, net jei rizikuoji savo ar savo artimųjų gyvybėmis… Ir jei kada pagalvosime, kad esame apriboti, neturime kito pasirinkimo, atsigręžkime į Lietuvos, Pasvalio žydų gelbėtojų istorijas. Paroda skirta kovo 15-ąjai – Lietuvos žydų gelbėtojų dienai paminėti.

Skaityti daugiau decoration array
KILNOJAMOS

„(Ne)matytas Pasvalys“

Parodoje užfiksuota Pasvalio miesto praeitis – gamta, pastatai, gatvės, žmonės, šventės. Daugeliui šie istoriniai Pasvalio miesto vaizdai atpažįstami iš juodai baltų fotografijų, bet jų šį kartą neišvysite. Kadangi parodoje nespalvoti Pasvalio miesto praeities fragmentai atgijo naujomis spalvomis! Pažvelkite į Pasvalio miesto istoriją kitomis akimis… Paroda, skirta Pasvalio 525 metų gimtadieniui. Paroda parengta remiantis Pasvalio krašto muziejaus fondais.

Skaityti daugiau decoration array
KILNOJAMOS

Poetai Eugenijus ir Leonardas Matuzevičiai

Parodoje atsispindi poetų Eugenijaus ir Leonardo Matuzevičių kūrybinis kelias, ryšys su gimtuoju Krinčino miesteliu, fotografijose įamžintos vaikystės, studentavimo akimirkos, visuomeninė veikla.  Paroda, skirta tradicinei poezijos šventei „Krinčino verdenės“, vykstančiai E. ir L. Matuzevičių memorialiniame muziejuje, Krinčine. Paroda parengta remiantis Pasvalio krašto muziejaus ir Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos fondais.

Skaityti daugiau decoration array
KILNOJAMOS

„Bendrapiliečiai. Žydai Pasvalio krašte“

Kilnojamoji fotografijų ir dokumentų paroda, skirta suteikti visuomenei vizualinių žinių apie žydų bendruomenės gyvenimą Pasvalio krašte, paskatinti labiau domėtis savo krašto tautinių mažumų istorija bei prisidėti prie tautinės tolerancijos stiprinimo. Parodoje nagrinėjamos temos: žydų bendruomenės narių verslumas, švietimas, visuomeninė veikla, žydų tautos tragedija ir gelbėtojai.  Paroda parengta remiantis Pasvalio krašto muziejaus fondais.

Skaityti daugiau decoration array
KILNOJAMOS

Senieji vėjo malūnai: istorija, atmintis, paveldas

uškonių, Čižiškių, Narteikių, Kidžionių, Paliepių, Petriškių, Kriaušiškių, Daujėnų, Pumpėnų ir Vaškų.  Paroda parengta įgyvendinant projektą „Šiaurės sparnai: Istorinių vėjo malūnų atminties archyvas“ (vykdytojai Pasvalio krašto muziejus ir Vilniaus Universiteto Istorijos fakultetas).

Skaityti daugiau decoration array
KILNOJAMOS

Senieji vandens malūnai: kas buvo, kas laukia

Parodoje pristatomas Pasvalio krašto technikos paveldas – senieji vandens malūnai: Moliūnų, Raubonių, Toliūnų, Švobiškio, Pervalkų, Joniškėlio, Pasvalio ir Balsių. Paroda parengta įgyvendinant projektą „Senieji vandens malūnai: gyvosios istorijos“ (vykdytojai Pasvalio krašto muziejus ir Vilniaus Universiteto Istorijos fakultetas).

Skaityti daugiau decoration array
Skip to content