Parodos

VEIKIANČIOS

Miniatiūrinių knygų ir ekslibrisų kolekcijos paroda

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Pasvalio rajono tautodailininkų kūrybos darbų paroda

Muziejaus erdves papuošė Pasvalio rajono tautodailininkų kūrybos darbų paroda! Parodoje dalyvauja net penkiolika autorių – eksponuojami tapybos darbai, karpiniai, pintos juostos, verbos, medžio, akmens skulptūros, kryžių fotografijos, rankomis austas moteriškas tautinis kostiumas bei rankšluosčiai, megztos pirštinės. Mūsų krašto kūrėjų rankų šiluma sušildyti darbai laukia lankytojų, užsukite!

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Paroda „Žemės turtai“  

Paroda „Žemės turtai“  – tai vertingų mineralų kolekcija, kurią muziejui padovanojo vilnietė Audronė Ilgevičienė. Paroda skiriama Pasaulinei Žemės dienai paminėti.

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Vytauto Gudonio tapybos ir grafikos darbų paroda

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

Gyvenimo istorijos. Žydų gelbėtojai

Virtuali paroda „Gyvenimo istorijos. Žydų gelbėtojai“ – pasakoja apie drąsius Pasvalio krašto žmones, ištiesusius pagalbos ranką ir atvėrusius savo namų duris nuo Holokausto bėgantiems žydams. Tai istorijos, liudijančios, kad galimybė pasirinkti visada egzistuoja, net jei rizikuoji savo ar savo artimųjų gyvybėmis… Ir jei kada pagalvosime, kad esame apriboti, neturime kito pasirinkimo, atsigręžkime į Lietuvos, Pasvalio žydų gelbėtojų istorijas. Paroda skirta kovo 15-ąjai – Lietuvos žydų gelbėtojų dienai paminėti.

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Skiautinių paroda „Vilniaus skiautinys“

Pasitikdamos Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų 33 moterys iš trijų žemynų, penkių šalių (Lietuva, Danija, Rusija, JAV ir Australija) sukūrė VILNIAUS SKIAUTINĮ. Didžiąją blokų dalį pasiuvo skiautininkės iš Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Mažeikių, Palangos, Utenos ir Leliūnų. Vilniaus istorija, jo legendos, senoji ir naujoji architektūra, paminklai, mieste gyvenę žmonės ir gyvūnai, amatai bei šventės tapo įkvėpimu sukurti net 63 skiautinines miniatiūras. Jos sukomponuotos į trijų dalių Vilniaus skiautinį, kuris yra 180×750 cm dydžio.   Vilniaus skiautinio idėjos autorė ir įgyvendintoja – Aldona Tamonytė-Dorrity.

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Jono Staselio fotografijų paroda „Kaukių balius“

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Alfredo Vilbiko paroda Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios signatarai teisėjai

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Kraštietės Juditos Mikalkevičės fotografijų paroda „Dangaus vartai“

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Lemtingi 1991 m. sausio 13-osios įvykiai

Praėjo trisdešimt trys metai nuo 1991 m. sausio 13-osios. Bėgant metams, galbūt nebeprisiminsime visų žmonių, kurie buvo šalia, bet ta emocija išliks visada… Lauko parodoje „Lemtingi 1991 m. sausio 13-osios įvykiai” galite pamatyti fotografo Kęstučio Svėrio įamžintas istorines akimirkas, liudijančias apie Lietuvos žmonių pasiektą pergalę prieš sovietų okupantus.

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Iš karo fronto linijos Ukrainoje

Muziejuje galite pamatyti humanitarinę pagalbą organizuojančio savanorio Artūro Šipelio ir jo bendrakeleivių parengtą karinių trofėjų ekspoziciją ir fotokopijų parodą „Iš karo fronto linijos Ukrainoje”.

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Kalėdinė paroda „Metai“

Visą gruodžio mėnesį veiksianti paroda-mugė „Metai“, skirta Pasvalio miesto gimtadieniui. Kviečiame užsukti kiekvieną, ieškantį išskirtinės kalėdinės dovanėlės! Parodoje surasite visko – nuo originalių papuošalų, rankų darbo, bičių medumi kvepiančių žvakių, medaus, medžio dirbinių, vilnonių kojinių, riešinių, šalikų, staltiesių, prieskonių, kvapnių arbatų, džiovintų vaisių, paveikslų, molio dirbinių, žaisliukų ar kalėdinių dekoracijų. Sunku viską ir išvardinti. Šių metų parodoje išvysite net 85 autorių kūrinius!

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Rankdarbių klubo „Kraitė“ paroda „Tas lino švelnumas“

Kviečiame į rankdarbių iš lino karalystę  – rankdarbių klubo „Kraitė“ parodą „Tas lino švelnumas“! Linas – viena seniausių tekstilės rūšių pasaulyje. Jo istorija prasidėjo net prieš 9000 metų. Palestinoje ir Egipte lino audinys buvo laikytas šventu. Jį senovės egiptiečiai naudodavo ne tik rūbų gamybai, bet ir maldų, aukojimų metu bei faraonų mumifikacijai. Manoma, kad Lietuvoje liną pradėta auginti prieš 4000 metų ir kad jis buvo nepakeičiamas senovės lietuvių buityje bei įvairiose kitose srityse. Lietuviai, taip pat kaip egiptiečiai, liną laikė šventu augalu ir tikėjo, kad jis turi nepaprastą galią  gali apsaugoti nuo piktų dvasių. Linas yra minimas ir daugumoje pačių…

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Vieno paveikslo paroda, skirta 160-osioms 1863 metų sukilimo metinėms

Sukilėlių vado Eliziejaus Liutkevičiaus tapytas paveikslas „Jėzaus krikštas“. Vieno paveikslo paroda, skirta 160-osioms 1863 metų sukilimo metinėms.

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Kraštiečio tautodailininko Jurgio Šidagio (1906–1999 m.)  kūrybos darbų paroda

Dvylika metų tamsos… Parodos autorius – Jurgis Šidagis (1906–1999 m.), karininkas, karys savanoris, Birželio sukilimo dalyvis, vadovavęs Birželio sukilėliams. Norėdamas išvengti tremties į Sibirą, po savo namu įrengtame bunkeryje slapstėsi nuo sovietinės valdžios persekiojimo. Slaptame rūsyje J. Šidagis praleido lygiai dvylika metų, nuo 1946 m. gruodžio 3 dienos, savo buveinę paliko tik 1958 m. gruodžio 3-iąją. Save įkalinęs vyras kūrė, piešė, raižė ir drožinėjo lėkštes, skrynutes, puošė jas įvairiais raštais. Tikėjo, kad Lietuva kada nors vėl taps nepriklausoma… Kai istorija pasaulyje vėl bando kartotis, Pušaloto šviesuolio, Lietuvos karininko, tautodailininko J. Šidagio paroda kviečiame paminėti autoriaus sugrįžimo iš savanoriškos tremties 65-metį!

Skaityti daugiau decoration array
Skip to content