Parodos

VIRTUALIOS

KUNIGAS JUBILIATAS ALBINAS PIPIRAS (1925–1949–2022)

Gimė 1925 m. sausio 1 d. Justino ir Angelės Pipirų šeimoje Želtiškių kaime, Skiemonių parapijoje. Mokėsi Skiemonių pradžios mokykloje, Utenos gimnazijoje, kurioje 1942 m. įgijo vidurinį išsilavinimą. 1942 m. įstojo į Kauno tarpdiecezinę kunigų seminariją. 1949 m. rugsėjo 25 d. Panevėžio vyskupas Kazimieras Paltarokas Kauno Šv. apašt. Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje įšventino A. Pipirą kunigu. Kun. Albinas buvo charakterizuojamas kaip pareigingas, taktiškas, uolus ir nuoširdaus pamaldumo žmogus. Tokį jį tikintieji prisiminė visais kunigystės metais. Beveik šeši dešimtmečiai prabėgo Pušaloto parapijoje, kur žmonių buvo mylimas ir gerbiamas. Didelį uolumą kun. Albinas parodė pastoraciniame darbe, prisidėjo prie nemažo būrio kunigiškų pašaukimų….

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Fotomenininko Žilvino Kropo fotografijų paroda „Saulėraščių fenomenas“

„Mano fotoaparatas – tai tuščia gėrimų skardinė, kurios viduje įdėtas šviesai jautrus fotopopieriaus lapelis. Vietoj objektyvo adatos pagalba skardinės sienelėje praduriu mažą skylutę, pro kurią skverbiasi šviesa ir piešia vaizdą fotopopieriuje. Čia daugiau nieko nėra – nei elektronikos, nei baterijų, nei optikos. Naudodamas skardinės tarą aš fotografuoju saulės kelią, kuris skirtingais metų laikais visada yra kitoks. Fotografavimo ekspozicija čia trunka mėnesius, o kartais net ištisus metus. Šį fotografavimo būdą pasirinkau todėl, kad man nepatinka visos tos dailios ir labai preciziškai suredaguotos nuotraukos. Nepatinka ir tai, kad visi gali sukurti panašią nuotrauką į jau egzistuojantį atvaizdą. Norisi kitokio, unikalaus, tikro ir…

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Lauko paroda „Lemtingi Sausio 13-osios įvykiai“

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Kraštiečių Viganto ir Valerijos Jurgilų medžio darbų paroda

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Pasvaliečio tautodailininko Jurio Baliūno jubiliejinė darbų paroda

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Paroda „Tikėjimu, viltimi ir meile“, skirta kunigo Albino Pipiro (1925–2025) 100-osioms gimimo metinėms

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Renatos Nevulytės šiaudinių sodų paroda

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Janinos Mikelinskienės angelų kolekcija

Pasvalietės Janinos Mikelinskienės kolekcionuojami angelai pirmą kartą „išskrido“ iš namų. Angelai į šeimos namus pradėjo keliauti nuo 1984 metų. Tuomet pirmąjį angeliuką kaip dovaną gavo Janinos vaikai. Taip pamažu angelų gretos didėjo ir šiuo metu pasvalietės kolekcijoje yra 72 angelai. Kolekcijoje galima išvysti skulptūrėlių, eglutės žaisliukų, vaškinių žvakių. Didžiausias – keramikės gamintas angelas. Keisčiausias su užriesta nosimi, o iš toliausiai atskridęs – tai kažkada Ispanijos vienuolyne įsigytas angeliukas. Žinodami autorės pomėgį rinki angelus, juos dovanoja ir kaip suvenyrą iš kelionių parveža artimieji, draugai, kaimynai. Didžioji Janinos Mikelinskienės pagalbininkė anūkė Miglė, kuri vis pataria kokio angeliuko močiutei vis dar trūksta. Miglės…

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Kalėdinė paroda-mugė „Metai“

Pasvalio krašto muziejuje jau dvidešimt šeštąjį kartą atidaryta tradicinė paroda-mugė „Metai“, skirta Pasvalio miesto gimtadieniui. Parodoje surasite visko – originalių, rankų darbo papuošalų, bičių medumi kvepiančių žvakių, medaus, medžio dirbinių, drabužių, vilnonių kojinių, riešinių, staltiesių, austų kilimėlių, paveikslų ir net kalėdinės eglutės žaisliukų ir šventinių dekoracijų. Gausybė megztų, nertų žaislų vaikams, šventinių atvirukų, dailiose dovanų dėžutėse supakuotų prieskonių, arbatžolių rinkinių. Šiemet sulaukta net 97 kūrėjų darbų iš Pasvalio krašto, Panevėžio, Biržų, Šiaulių. Vyriausiai parodos dalyvei, pasvalietei Marijonai Sturienei – 89, ji parodai sukūrė raštuotų kepurių ir pirštinių. Jauniausio dalyvio, penkiolikmečio Igno Gelažiaus iš Joniškėlio medžio darbai. Visą gruodžio mėnesį veiksianti…

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

A. Revoto paroda „Piešiniai iš kavos tirščių“

Menininko A. Revoto šeimos namai pilni kavos aromato, nes čia susidarę visi kavos tirščiai tampa paveikslais! Originalia technika kurti piešinius įkvėpė nesėkmė – vienas išsiliejęs kavos puodelis, virtęs tikra kūrybos sėkme. Per keturis kūrybos metus suorganizuotos 49 personalinės darbų parodos įvairiuose Lietuvos miestuose. Visko ko reikia išskirtiniams paveikslams – kavos tirščiai, cukrus ir vanduo. Pasak autoriaus, vienam darbui sukurti neretai užtenka ir vieno stiprios kavos puodelio tirščių. O kiek išgertų kavos puodelių slypi už parodoje eksponuojamų darbų? Atsakymą surasite apsilankę kava kvepiančioje parodoje

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Mažas lietuviškas kaimelis „Minis“

Vitražais spindintys koplyčios langai, veikiantis knygynas, vaistinė, malūnas, paštas, krautuvė, senos trobelės, klėtys, tvarteliai, malkų krūvos pusnyse, šulinys su svirtimi, kažko lūkuriuojantys žmonės, sunkiai vežimą traukiantis arklys… Visa tai galima pamatyti miniatiūriniame etnografiniame kaimelyje, pavadinimu Minis. Tai kaunietės tautodailininkės Agnės Trikšienės sukurtas magiškas mini pasaulis, kuriame gyvena mūsų praeitis. Su išskirtinių darbų kūrėja šį trečiadienį buvo galima susipažinti per parodos pristatymą Pasvalio krašto muziejuje. Tai ko gero mažiausias kaimas Lietuvoje, puoselėjantis mūsų istoriškumą ir meilę savo kraštui. 1900–1960 m. laikotarpio namelių kūrimą įkvėpė autorės tėvų ir senelių pasakojimai, išlikusios senosios fotografijos. Prisiminimai apie praeitį paskatino atgaivinti senąsias architektūros formas ir…

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Pasvalio rankdarbių klubo „Kraitė” paroda „Gražu akiai, miela širdžiai”

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

Karo lakūnas, aviacijos majoras JONAS ŠPOKEVIČIUS

Gimė 1901 m. sausio 17 d. Gudgalių k., Vaškų vls., Biržų aps. 1911-1915 metais mokėsi Mintaujos (Jelgava) gimnazijoje Latvijoje. 1918-1920 metais mokėsi Panevėžio gimnazijoje. 1920 m. lapkričio 15 d. įstojo į Karo mokyklą. 1925 m. rugsėjo 21 d. pasiųstas į aviacijos kursus. 1926 m. sausio 1 d. perkeltas į Karo aviaciją, kur tarnavo 3-čioje eskadrilėje oro žvalgu. 1928 m. baigė meno mokyklos bendrąjį skyrių ir buvo nusiųstas į specialiuosius fotografijos kursus Paryžiuje. 1931 m. balandžio 1 d. paskirtas Karo aviacijos štabo fototarnybos viršininku. 1932 m. vasario 13 d. pakeltas į majorus. 1932 m. balandžio 7 d. Įsakymui Kariuomenei Nr. 24…

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Monsinjorui Povilui Miškiniui atminti skirta paroda

Spalio 14 d. buvo minimos šviesaus atminimo monsinjoro Povilo Miškinio 1-osios mirties metinės. Po šv. Mišių Pasvalio bažnyčioje, muziejuje buvo pristatyta monsinjorui atminti skirta paroda. Monsinjorą P. Miškinį su muziejumi siejo draugiškas bendravimas – kunigas ateidavo į muziejaus renginius, laikas nuo laiko dovanodavo įvairių eksponatų. Muziejus dovanų gavo per 200 muziejinių vertybių – nuotraukų, knygų, laikraščių, numizmatikos eksponatų, suvenyrų, etnografinių daiktų. Daug muziejinių vertybių po monsinjoro mirties dovanojo Pasvalio bažnyčios klebonas dekanas kun. Henrikas Kalpokas. Iš viso fonduose turime apie 700 su mons. P. Miškiniu susijusių eksponatų. Parodoje – su gimtuoju Ramygalos kraštu, kunigavimu Vabalninke ir Pasvalyje susiję eksponatai: monsinjoro…

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Pasvalio r. Neįgaliųjų draugijos fotografijos darbų ir rankdarbių paroda „Retro“

Skaityti daugiau decoration array
Skip to content