Parodos

VEIKIANČIOS

Tautodailininko Vytauto Jackūno jubiliejinė darbų paroda

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

SAKALAI PARSKRIDO: JULIJONAS BŪTĖNAS–STĖVĖ

Pasvalio krašto sūnus, žurnalistas, Lietuvos laisvės kovotojas.

Skaityti daugiau decoration array
KILNOJAMOS, VEIKIANČIOS

Kilnojamoji paroda, skirta kun. Alfonso Lipniūno 120-osioms gimimo metinėms

Muziejaus kiemelyje veikia kilnojamoji paroda „Kun. Alfonsas Lipniūnas: žmogus, nešęs žmogui ir tautai prisikėlimo viltį”. Parodoje apžvelgiamas Dievo tarno, kun. kankinio A. Lipniūno gyvenimas per šias temas: šeima, kunigų seminarija, primicija, kunigystė, Pumpėnai, pavasarininkai ir ateitininkai, kančios ir mirties akivaizdoje. Paroda, skirta kun. Alfonso Lipniūno 120-osioms gimimo metinėms paminėti. Maloniai kviečiame!

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Audronės Zupkienės paroda „Siuvinėtas Čiurlionis“

APIE PARODĄ „Siuvinėtas Čiurlionis“ – unikalus projektas, kviečiantis į žymaus dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875-1911) tapybą, kūrybines idėjas ir įkvėpimus pažvelgti kitaip. Žiūrovui naujai atsiskleidžia „Žinia“, „Karalių pasaka“ ir kiti gerai žinomi M. K. Čiurlionio tapybos darbai, traukdami dėmesį subtilių dygsnių, o ne potėpių transformacija. Siūlų, adatos ir kruopščių žmogaus rankų dėka sukurti originalaus dydžio paveikslai pradžioje pakeri žiūrovą savo tikroviškumu ir noru tyrinėti. Akis glosto ir mintis žadina žinomų darbų siužetai, simboliai, kažkur anapus slypinti mistika, bet čia pat protas suvokia, jog darbuose nėra nė lašo temperos, pastelės, akvarelės… ir jų visai nelytėjo teptukas. Tai – „SIUVINĖTAS ČIURLIONIS“ –…

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

Kun. Alfonsas Lipniūnas: žmogus, nešęs žmogui ir tautai prisikėlimo viltį

Lietuvių katalikų kunigas, pamokslininkas, Štuthofo kalinys, antisovietinio ir antinacinio pasipriešinimo dalyvis, Dievo tarnas A. Lipniūnas gimė 1905 m. kovo 12 d. Talkoniuose, Pumpėnų vlsč. Kilęs iš gausios valstiečių šeimos, buvo septintasis vaikas iš dešimties. Lankė Pumpėnų pradinę mokyklą, 1925 m. baigė Panevėžio gimnaziją. 1930 m. baigė Kauno kunigų seminariją, 1932 m. – Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakultetą. 1930-06-14 arkivysk. J. Skvirecko įšventintas kunigu. 1930–1935 m. buvo Panevėžio katedros vikaras, Panevėžio vyskupijos Jaunimo reikalų direktorius. Studijavo Prancūzijoje – 1935–1937 m. sociologiją Lilio universitete, 1937–1939 m. – Paryžiaus katalikų institute. Nuo 1939 m. dirbo lektoriumi Panevėžio pedagoginiame institute (vėliau perkėlus įstaigą – Vilniuje)….

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Pasvalio r. tautodailininkų kūrybos darbų paroda

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Tautodailininkų V. Vareikos ir V. Mirošničenko medinių šaukštų ir Užgavėnių kaukių paroda

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

KUNIGAS JUBILIATAS ALBINAS PIPIRAS (1925–1949–2022)

Gimė 1925 m. sausio 1 d. Justino ir Angelės Pipirų šeimoje Želtiškių kaime, Skiemonių parapijoje. Mokėsi Skiemonių pradžios mokykloje, Utenos gimnazijoje, kurioje 1942 m. įgijo vidurinį išsilavinimą. 1942 m. įstojo į Kauno tarpdiecezinę kunigų seminariją. 1949 m. rugsėjo 25 d. Panevėžio vyskupas Kazimieras Paltarokas Kauno Šv. apašt. Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje įšventino A. Pipirą kunigu. Kun. Albinas buvo charakterizuojamas kaip pareigingas, taktiškas, uolus ir nuoširdaus pamaldumo žmogus. Tokį jį tikintieji prisiminė visais kunigystės metais. Beveik šeši dešimtmečiai prabėgo Pušaloto parapijoje, kur žmonių buvo mylimas ir gerbiamas. Didelį uolumą kun. Albinas parodė pastoraciniame darbe, prisidėjo prie nemažo būrio kunigiškų pašaukimų….

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Fotomenininko Žilvino Kropo fotografijų paroda „Saulėraščių fenomenas“

„Mano fotoaparatas – tai tuščia gėrimų skardinė, kurios viduje įdėtas šviesai jautrus fotopopieriaus lapelis. Vietoj objektyvo adatos pagalba skardinės sienelėje praduriu mažą skylutę, pro kurią skverbiasi šviesa ir piešia vaizdą fotopopieriuje. Čia daugiau nieko nėra – nei elektronikos, nei baterijų, nei optikos. Naudodamas skardinės tarą aš fotografuoju saulės kelią, kuris skirtingais metų laikais visada yra kitoks. Fotografavimo ekspozicija čia trunka mėnesius, o kartais net ištisus metus. Šį fotografavimo būdą pasirinkau todėl, kad man nepatinka visos tos dailios ir labai preciziškai suredaguotos nuotraukos. Nepatinka ir tai, kad visi gali sukurti panašią nuotrauką į jau egzistuojantį atvaizdą. Norisi kitokio, unikalaus, tikro ir…

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Lauko paroda „Lemtingi Sausio 13-osios įvykiai“

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Kraštiečių Viganto ir Valerijos Jurgilų medžio darbų paroda

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Pasvaliečio tautodailininko Jurio Baliūno jubiliejinė darbų paroda

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Paroda „Tikėjimu, viltimi ir meile“, skirta kunigo Albino Pipiro (1925–2025) 100-osioms gimimo metinėms

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Renatos Nevulytės šiaudinių sodų paroda

Skaityti daugiau decoration array
VEIKUSIOS

Janinos Mikelinskienės angelų kolekcija

Pasvalietės Janinos Mikelinskienės kolekcionuojami angelai pirmą kartą „išskrido“ iš namų. Angelai į šeimos namus pradėjo keliauti nuo 1984 metų. Tuomet pirmąjį angeliuką kaip dovaną gavo Janinos vaikai. Taip pamažu angelų gretos didėjo ir šiuo metu pasvalietės kolekcijoje yra 72 angelai. Kolekcijoje galima išvysti skulptūrėlių, eglutės žaisliukų, vaškinių žvakių. Didžiausias – keramikės gamintas angelas. Keisčiausias su užriesta nosimi, o iš toliausiai atskridęs – tai kažkada Ispanijos vienuolyne įsigytas angeliukas. Žinodami autorės pomėgį rinki angelus, juos dovanoja ir kaip suvenyrą iš kelionių parveža artimieji, draugai, kaimynai. Didžioji Janinos Mikelinskienės pagalbininkė anūkė Miglė, kuri vis pataria kokio angeliuko močiutei vis dar trūksta. Miglės…

Skaityti daugiau decoration array
Skip to content