Velykų džiaugsmas

Skirta Gavėnios laikotarpiui. Gaspadorius ir gaspadinė savo gryčioje papasakos apie Verbų sekmadienio, Didžiosios savaitės ir Šv. Velykų papročius. Edukacijos dalyviams labiausiai patinka džiaugsmingoji šio laikotarpio dalis – šokiai, žaidimai, kiaušinių marginimas, „silkės išvarymas“ ir būrimai. O jeigu pasiseks, jie suras ir Velykės paslėptų dovanėlių..

5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Mažiesiems

Lietuvos trispalvė

Tai puiki proga susikurti suvenyrinį, tautiniais motyvais dekoruotą rankų darbo raktų pakabuką. Edukacinis užsiėmimas skirtas Lietuvos vėliavos 100-mečiui! Švęskime Laisvę drauge!

Slaptoji lietuviška mokykla

Jus pasitiks šeimininkė ir pakvies į savo dūminę gryčią, kurioje jau lauks daraktorė. Tapsite XIX a. slaptosios mokyklos mokiniais: skaitysite draudžiamas lietuviškas knygas, rašysite žąsies plunksnomis ant doskelių, pasisiūsite tetradkas. Reikės būti labai atsargiems – kiekvieną akimirką gali įsiveržti piktas žandaras ir visus išvaikyti. Galbūt Jums pavyks apgauti žandarą ir išgelbėti lietuviškas knygeles bei savo tetradkas. O gal žandaras šiandien neateis?..

5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Mažiesiems, Suaugusiems, TOP10

Kaip skalbė mano močiutė

Muilą naudojame kasdien, tačiau nesusimąstome kaip jis atsirado, kaip prausėsi mūsų seneliai ar proseneliai ir kokia jo sudėtis. Edukatorės „skalbėjos” papasakos muilo atsiradimo istoriją, pristatys muilo gamybos būdus, supažindins su skalbimo įrankiais bei jų panaudojimu. Klausysitės apie įrankius ir patys skalbsite medinėse geldose su metalinėmis bei medinėmis rumbėmis. Po pažinties su skalbimo įrankiais, pakviesime į kūrybines dirbtuves, kur pasigaminsite individualaus kvapo, formos bei spalvos muilą!

5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Mažiesiems, TOP10

„Vidury dvaro meška karo“

Skirta Advento laikotarpiui. Edukacijos dalyvius pasitikęs gaspadorius, žibalinės lempos šviesoje aprodys ūkio padargus, papasakos apie rudens darbus. Paskui visus gryčion pakvies gaspadinė, pamokins smulkių darbelių: plėšyti plunksnas, vyti siūlus, pešioti vilnas. Dengdama Kūčių stalą, ji papasakos apie Kūčių vakarienę ir papročius, mokins būrimų. Galiausiai ateis senis Kalėda ir atsives meškutę. Vėliau visi kartu žais ir dainuos, kol senis Kalėda atriš maišą ir linksmai su meškute išdalins dovanas.

5-12 kl. moksleiviams, Mažiesiems

Senojo kaimo amatai

Pažintis su medžio meistrų, batsiuvių, kalvių, audėjų, puodžių darbo įrankiais ir gaminiais, įvairios užduotys.

Gipsas

Ar Jums kada nors teko savo rankomis – būtent iš gipso susikurti suvenyrą, papuošalą ar šiaip jaukią smulkmeną? Atvykite į mūsų „mažytę meno laboratoriją“ ir sužinokite visą gipso atsiradimo istoriją! Pažadame, leisime prisiliesti prie mūsų kraštovaizdį kuriančio gipso, o savo pasigamintą suvenyrą nusispalvinti pačiomis mėgstamiausiomis spalvomis!

5-12 kl. moksleiviams, Mažiesiems

Spalvoto meduolio dirbtuvės

Edukacijos dalyviai tampa mažų stebuklų kūrėjais. Pasitelkę įvairias marginimo priemones ir technikas, dekoruoja meduolius, vėliau juos ragauja arba išsineša kaip dailiai supakuotą kaip suvenyrą!

5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Mažiesiems, Suaugusiems

Žolynų paslaptys

Pakviesime pakeliauti po paslaptingą žolynų pasaulį – supažindinsime kuo naudingos vaistažolės, kaip jas rinkti, laikyti, naudoti bei pasigaminti žolelių arbatą. Susikursite vaistažolėms laikyti tinkamą lininį maišelį, dekoruotą liaudies ornamentais.

5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Suaugusiems

Pažink Pasvalį detektyvo akimis

Įsijausite į tikrus detektyvus ir seksite nusikaltėlio pėdsakais, siekdami išsiaiškinti, kas išdrįso pavogti paties prof. Liudo Mažylio atrastą ir Pasvalio krašto muziejui padovanotą Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto originalo kopiją. Detektyvinis tyrimas nuves prie 12 lankytinų objektų Pasvalio mieste, kuriuos detektyvai ne tik nuodugniai apžiūrės ieškodami įkalčių, bet ir susipažins su jų atsiradimo istorija, savybėmis bei išskirtinumu. Keliausite pagal paliktus nusikaltėlio pėdsakus – įkalčių maišelius, kurių iš viso yra 12. Įkalčių maišeliuose rasite užduotis, kurias įvykdžius sužinosite kitus maršruto objektus. Užduotys yra įvairaus pobūdžio ir sudėtingumo. Dalyvių skaičius nuo 10 iki 50 asmenų.

5-12 kl. moksleiviams, Mažiesiems, Suaugusiems

Šventę švęsk muziejuje

Neįdomu, paprasta, nuobodu? O gal atvirkščiai – netikėta, neįprasta, nuostabu? Kviečiame tuos, kuriems nusibodo įprastiniai gimtadieniai, tuos, kurie nori patirti kažką naujo ir neįprasto. Tapsite lobio ieškotojais, o jį suradę – stebuklo pagalba nukeliausite į senąjį Pasvalio kino teatrą ir mėgausitės senąja animacija… Siurprizai lauks visų, panorusių gimtadienį švęsti mūsų muziejuje! Susidomėjote? Kviečiame dalyvauti – vaikučius ir suaugusius, šeimas, darbuotojų kolektyvus, įvairių organizacijų narius.

5-12 kl. moksleiviams, Suaugusiems

Pasisiūsiu batukus ir keliausiu…

Susipažinę su odinio apavo vystymosi istorija, lankytojai raukia nagines.

Mineralų ir uolienų pasaulis

Ekspozicijoje esančių mineralų ir uolienų įvairovė. Pagrindiniai mineralų bei uolienų klasifikavimo principai, savybės, panaudojimas.

Lietuvos naudingos iškasenos

Pažintis su pagrindinėmis Pasvalio rajono ir Lietuvos naudingomis iškasenomis, testai.

5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, TOP10

Pasvalys – smegduobių kraštas

Karstinio kraštovaizdžio pažinimas Smegduobių parke. Kokios uolienos „kalčiausios“, kad Pasvalyje smenga žemė. Pagrindiniai veiksniai, skatinantys smegduobių atsiradimą.