Parodos

VEIKIANČIOS

Pasvalio rankdarbių klubo „Kraitė” paroda „Gražu akiai, miela širdžiai”

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

Karo lakūnas, aviacijos majoras JONAS ŠPOKEVIČIUS

Gimė 1901 m. sausio 17 d. Gudgalių k., Vaškų vls., Biržų aps. 1911-1915 metais mokėsi Mintaujos (Jelgava) gimnazijoje Latvijoje. 1918-1920 metais mokėsi Panevėžio gimnazijoje. 1920 m. lapkričio 15 d. įstojo į Karo mokyklą. 1925 m. rugsėjo 21 d. pasiųstas į aviacijos kursus. 1926 m. sausio 1 d. perkeltas į Karo aviaciją, kur tarnavo 3-čioje eskadrilėje oro žvalgu. 1928 m. baigė meno mokyklos bendrąjį skyrių ir buvo nusiųstas į specialiuosius fotografijos kursus Paryžiuje. 1931 m. balandžio 1 d. paskirtas Karo aviacijos štabo fototarnybos viršininku. 1932 m. vasario 13 d. pakeltas į majorus. 1932 m. balandžio 7 d. Įsakymui Kariuomenei Nr. 24…

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Monsinjorui Povilui Miškiniui atminti skirta paroda

Spalio 14 d. buvo minimos šviesaus atminimo monsinjoro Povilo Miškinio 1-osios mirties metinės. Po šv. Mišių Pasvalio bažnyčioje, muziejuje buvo pristatyta monsinjorui atminti skirta paroda. Monsinjorą P. Miškinį su muziejumi siejo draugiškas bendravimas – kunigas ateidavo į muziejaus renginius, laikas nuo laiko dovanodavo įvairių eksponatų. Muziejus dovanų gavo per 200 muziejinių vertybių – nuotraukų, knygų, laikraščių, numizmatikos eksponatų, suvenyrų, etnografinių daiktų. Daug muziejinių vertybių po monsinjoro mirties dovanojo Pasvalio bažnyčios klebonas dekanas kun. Henrikas Kalpokas. Iš viso fonduose turime apie 700 su mons. P. Miškiniu susijusių eksponatų. Parodoje – su gimtuoju Ramygalos kraštu, kunigavimu Vabalninke ir Pasvalyje susiję eksponatai: monsinjoro…

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Pasvalio r. Neįgaliųjų draugijos fotografijos darbų ir rankdarbių paroda „Retro“

Skaityti daugiau decoration array
VEIKIANČIOS

Latvių menininkės Kristinos Kliginos tapybos ir tekstilės darbų paroda

Parodos muziejaus ekspozicines erdves pasiekia įvairiais keliais: vienas parodas susirandame mes, kiti kūrėjai patys pasirenka mus, o pažintis su latvių menininke Kristina Kligina užsimezgė dėka vieno tapybos darbo su prierašu „Pasvalys“. Šiandien muziejuje pristatyta paroda „Prisiminimų užrašai” – tai latvių menininkės Kristinos Kliginos duoklė savo lietuviškoms šaknims. 2024 m. pavasaris atnešė neįtikėtiną staigmeną. Kristina rado savo lietuviškąjį giminės medį, kuriame yra trijų šimtmečių istorija. Nuo 1700 metų visas jos mamos giminės medis įsišaknijęs Pasvalio mieste. Kristina Kligina dėkinga, kad menas ją dvasiškai suartino su savo protėviais. Kiekvienas darbas tarsi sena išblukusi nuotrauka, iš naujo išgyventa atminties akimirka, blykstelėjusi iš tolimos…

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

Gyvenimo istorijos. Žydų gelbėtojai

Virtuali paroda „Gyvenimo istorijos. Žydų gelbėtojai“ – pasakoja apie drąsius Pasvalio krašto žmones, ištiesusius pagalbos ranką ir atvėrusius savo namų duris nuo Holokausto bėgantiems žydams. Tai istorijos, liudijančios, kad galimybė pasirinkti visada egzistuoja, net jei rizikuoji savo ar savo artimųjų gyvybėmis… Ir jei kada pagalvosime, kad esame apriboti, neturime kito pasirinkimo, atsigręžkime į Lietuvos, Pasvalio žydų gelbėtojų istorijas. Paroda skirta kovo 15-ąjai – Lietuvos žydų gelbėtojų dienai paminėti.

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

Dailininko Petro Rauduvės grafikos darbų paroda

1922 m. rugsėjo 5 d. Baukų kaime (Pasvalio r.) gimė lietuvių grafikas, dailininkas Petras Rauduvė. 1937 m. baigė Kauno meno mokyklą, 1940–45 m. dėstė Kauno dailiųjų amatų mokykloje, 1949–51 m, – Lietuvos dailės institute. 1946–49 m. dirbo Valstybinėje grožinės literatūros leidykloje Kaune. Nuo 1937 metų dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje. Daugiausia kūrė linoraižinio, medžio raižinio technika. Iliustravo knygas, sukūrė kaimo ir miesto peizažų, zodiakų ženklų ciklo estampų, eklibrisų. Kūrybai būdinga preciziškas realistinis piešinys, dekoratyvumas, detalizuota kompozicija, įvairių štrichų deriniai. Mirė 1994 m. vasario 22 d. Vilniuje. Paroda parengta iš Pasvalio krašto muziejaus fonduose saugomų P. Rauduvės paveikslų.   Visos teisės…

Skaityti daugiau decoration array
VIRTUALIOS

Fotografo Kęstučio Svėrio fotografijų paroda „1991 m. sausio įvykiai Vilniuje“

Fotografas Kęstutis Svėrys gimė 1963 m. kovo 9 d. Kalniškių kaime, Pasvalio r. 1978 m. baigė Krinčino 8-metę, 1981 m. Pasvalio vidurinę mokyklas (dabar Pasvalio Petro Vileišio gimnazija). Po tarnybos Sovietinėje armijoje, 1986 m. baigė Vilniaus technologijos technikumą ir įgijo fotografo specialybę. Dirbo „Vagos“ ir kitose leidyklose, spaustuvėse. Bendradarbiauja žurnaluose „Naujoji Romuva“, „Ekonomika ir visuomenė“, „Aviacijos pasaulis“. K. Svėrys su kitais autoriais dalyvavo fotografijų parodose, surengtose „Žinijos“ draugijoje, Lietuvos Respublikos Seime ir kitur.  Paroda „1991 m. sausio įvykiai Vilniuje“ – pirmoji autorinė K. Svėrio fotografijų paroda. Paroda parengta iš Pasvalio krašto muziejaus fonduose saugomų autoriaus fotografijų. Visos teisės saugomos.

Skaityti daugiau decoration array
Skip to content