Edukacijos

Siūlome plačią edukacinę programą, kurioje virš 30 edukacinių užsiėmimų. Muziejininkai ne tik pasakoja apie eksponatus, demonstruoja jų veikimą, bet leidžia ir klausytojams pasukti akmenines girnas ar verpimo ratelį, pasėdėti audimo staklėse, išbandyti senovinį fotoaparatą, suklasifikuoti audinius ar uolienas.

EDUKACIJOS UŽSAKOMOS: TEL. (0 618) 85272

Suaugusiems

Patalkiai

Senovės Lietuvos kaime darbas vijo darbą, o ypač rudens laikotarpiu, kai prasidėdavo derliaus nuėmimas. Linarūtė, linamynis, kūlimas… Ir visus darbus reikėjo suspėti laiku. Todėl neretai sodiečiai skubėdavo vieni kitiems pagalbon. Nei kūlimas, nei linamynis neapseidavo be didesnės kaimynų ar giminių talkos. Taip ir smagiau, ir darbas greičiau eina. Tuo įsitikinsite prisidėdami prie inscenizuotų senųjų kaimo darbų, patys pasigamindami mūsų krašto patalkių vakarienės patiekalą bei dalyvaudami patalkių vakarėlyje su žaidimais, šokiais ir išdaigomis.

Skaityti daugiau decoration array
Ikimokyklinukams

Sakmė apie bandelę

Vaikučiai, vyniodami siūlų kamuolį, eina nuo eksponato prie eksponato, klausosi edukatorės pasakojimo ir atverčia eksponatų pavadinimų raides. Pasakojama apie žemės ūkio ir buities darbus, kuriuos turėjo atlikti mūsų senoliai, jog skani bandelė „atkeliautų“ ant pietų stalo. Teisingai sudėliojus eksponatų pavadinimus, edukatorė išvynios drobinėje skiautėje susuktą gardžią bandelę… 

Skaityti daugiau decoration array
Ikimokyklinukams

Spalvos ir spalvutės

Apie dažų gaminimą senovėje, kokias spalvas išgaudavo iš augalų. Praveriamas kuparas – rodomi įvairiaspalviai audiniai, mezginiai, siuviniai. Vaikai apžiūri išmargintus keramikos dirbinius. Įvairios užduotys, žaidimai, nupieštų eksponatų spalvinimas.

Skaityti daugiau decoration array
Ikimokyklinukams

Pagrandukas

Vaikučiams papasakosime kokią svarbią vietą mūsų senelių ir prosenelių gyvenime, tautosakoje, dainose, sakmėse ir tikėjime užėmė duonelė. Edukatorė, pasitelkdama muziejuje saugomus ir su duonelės atsiradimu susijusius eksponatus, paseks duonutės istoriją, pakvies kartu suvaidinti pasaką apie pagranduką. 

Skaityti daugiau decoration array
1-4 kl. moksleiviams, Kultūros pasas

Lietuvos trispalvė

Supažindinsime su vienu iš pagrindinių Lietuvos valstybės simbolių – tautine vėliava. Papasakosime, kokia Lietuvos trispalvės reikšmė, kokiomis progomis tautinė vėliava keliama bei kur ją galima pamatyti iškeltą kiekvieną dieną. Tautinės simbolikos ieškosime muziejaus ekspozicinėse erdvėse bei virtualios realybės akinių pagalba nukeliavę į partizaninio pasipriešinimo laikus. Kiekvienas susikursime suvenyrinį, tautiniais motyvais dekoruotą rankų darbo raktų pakabuką.

Skaityti daugiau decoration array
1-4 kl. moksleiviams, 5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Suaugusiems, TOP10

Kaip skalbė mano močiutė

Muilą naudojame kasdien, tačiau nesusimąstome kaip jis atsirado, kaip prausėsi mūsų seneliai ar proseneliai ir kokia jo sudėtis. Edukatorės „skalbėjos” papasakos muilo atsiradimo istoriją, pristatys muilo gamybos būdus, supažindins su skalbimo įrankiais bei jų panaudojimu. Klausysitės apie įrankius ir patys skalbsite medinėse geldose su metalinėmis bei medinėmis rumbėmis. Po pažinties su skalbimo įrankiais, pakviesime į kūrybines dirbtuves, kur pasigaminsite individualaus kvapo, formos bei spalvos muilą!

Skaityti daugiau decoration array
1-4 kl. moksleiviams, Ikimokyklinukams, Kultūros pasas, TOP10

Smalsiukų laboratorija

„Smalsiukų laboratorija“ sujungia istoriją, gamtos mokslus bei chemijos eksperimentus į vieną visumą. Edukacijos metu mokiniai patys savarankiškai eksperimentuos: stebės įvairias chemines reakcijas, aiškinsis daiktų fizikines savybes, susipažins su sąvokomis, sužinos įvairių istorinių faktų. Bus galima išmėginti įvairaus dydžio ir formų magnetus, sukurti lietų stiklinėje, padaryti ugnikalnį ar net sniegą. Prieš atliekant eksperimentus, moksleiviai bus supažindinti su saugumo taisyklėmis bei dėvės apsauginius rūbus.

Skaityti daugiau decoration array
1-4 kl. moksleiviams, 5-12 kl. moksleiviams

Senojo kaimo amatai

Edukatorės lydimi leisitės į pažintį su senojo kaimo amatais. Susipažinsite su medžio meistrų, batsiuvių, kalvių, audėjų, puodžių darbo įrankiais ir gaminiais, pabandysite įminti edukatorės atrinktų eksponatų paskirtį bei veikimo principą, ieškosite atsakymų į užduotas mįsles. Tapsite amatininkais: įkursite cechus, išsirinksite meistrus, tobulinsite įgūdžius įvairiose rungtyse.

Skaityti daugiau decoration array
1-4 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, TOP10

Apie bitučių gyvenimą

Vaikučiai susipažįsta su bitutės sandara, apžiūri bitininkavimo įrankius, sužino apie bičių produktus. Vėliau žiūri filmuką apie spiečiaus gaudymą ir patys atlieka įdomias užduotis. Paskutinė ir pati laukiamiausia užduotis – bičių produktų ragavimas. Už teisingus atsakymus komandos apdovanojamos korių akutėmis iš kurių, tarsi bitutės, patys „lipdo savo korius“.

Skaityti daugiau decoration array
1-4 kl. moksleiviams, 5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, TOP10

Gipsas

Ar Jums kada nors teko savo rankomis – būtent iš gipso susikurti suvenyrą, papuošalą ar šiaip jaukią smulkmeną? Atvykite į mūsų „mažytę meno laboratoriją“ ir sužinokite visą gipso atsiradimo istoriją! Pažadame, leisime prisiliesti prie mūsų kraštovaizdį kuriančio gipso, o savo pasigamintą suvenyrą nusispalvinti pačiomis mėgstamiausiomis spalvomis! 

Skaityti daugiau decoration array
1-4 kl. moksleiviams, 5-12 kl. moksleiviams, Ikimokyklinukams

Spalvoto meduolio dirbtuvės

Atvykę į šią saldžią edukaciją daugiau sužinosite apie meduolių atsiradimo istoriją, produktus ir prieskonius naudojamus jų kepimui, kokie dekoravimo būdai paplitę meduolių puošyboje. Edukacijos metu tapsite mažų stebuklų kūrėjais! Pasitelkę įvairias marginimo priemones ir technikas, dekoruosite meduolius, vėliau juos ragausite, o jums patį gražiausią meduolį išsinešite kaip dailiai supakuotą dovanėlę!

Skaityti daugiau decoration array
1-4 kl. moksleiviams, 5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Suaugusiems

Žolynų paslaptys

Pakviesime pakeliauti po paslaptingą žolynų pasaulį – supažindinsime kuo naudingos vaistažolės, kaip jas rinkdavo bei laikydavo mūsų senoliai. Prisiminsime Žolinių šventės reikšmę, aptarsime, kokios susiformavo Žolinių šventimo tradicijos, panagrinėsime, kokie gamtos motyvai dažniausiai naudojami tekstilėje. Susikursime vaistažolėms laikyti tinkamą lininį maišelį, dekoruotą liaudies ornamentais. Dekoravimui pasiteksime štampavimo metodą, panaudojant skirtingų raštų antspaudus.

Skaityti daugiau decoration array
5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Suaugusiems

Pažink Pasvalį detektyvo akimis

Įsijautę į tikrus detektyvus seksite nusikaltėlio pėdsakais, siekdami išsiaiškinti, kas išdrįso pavogti paties prof. Liudo Mažylio atrastą ir Pasvalio krašto muziejui padovanotą Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto originalo kopiją. Detektyvinis tyrimas nuves prie 12 lankytinų objektų Pasvalio mieste, kuriuos detektyvai ne tik nuodugniai apžiūrės ieškodami įkalčių, bet ir susipažins su jų atsiradimo istorija, savybėmis bei išskirtinumu. Keliausite pagal paliktus nusikaltėlio pėdsakus – įkalčių maišelius. Įvairaus pobūdžio ir sudėtingumo užduotys pareikalaus visų susitelkimo bei žinių, todėl nuobodžiaujančių šiame žaidime tikrai nebus!

Skaityti daugiau decoration array
1-4 kl. moksleiviams, 5-12 kl. moksleiviams, Suaugusiems

Šventę švęsk muziejuje

Neįdomu, paprasta, nuobodu? O gal atvirkščiai – netikėta, neįprasta, nuostabu? Kviečiame tuos, kuriems nusibodo įprastiniai gimtadieniai, tuos, kurie nori patirti kažką naujo ir neįprasto. Tapsite lobio ieškotojais, o jį suradę – stebuklo pagalba nukeliausite į senąjį Pasvalio kino teatrą ir mėgausitės senąja animacija… Siurprizai lauks visų, panorusių gimtadienį švęsti mūsų muziejuje! Susidomėjote? Kviečiame dalyvauti – vaikučius ir suaugusius, šeimas, darbuotojų kolektyvus, įvairių organizacijų narius.

Skaityti daugiau decoration array
5-12 kl. moksleiviams, Suaugusiems

Pasisiūsiu batukus ir keliausiu…

Kviečiame savo batus bent akimirkai iškeisti į senąjį apavą, kurį pasidaryti išmokins vietinis Pasvalio krašto batsiuvys su savo gaspadine. Neįtikėtina? Tuomet atvykite pas mus, kur ne tik sužinosite batsiuvystės raidos istoriją, susipažinsite su senojo apavo restauravimo ir konservavimo ypatumais, pasimatuosite viduramžių apavo kopijas, pagamintas Kernavėje, bet ir patys savo rankomis išmoksite susiraukti nagines. Dalyvių pastangas pasidaryti apavą įvertins vienas geriausių Pasvalio krašto batsiuvių su gaspadine, įteikdami pažymėjimus, kad esate išklausę ir susipažinę su naginių raukimo ypatumais.

Skaityti daugiau decoration array
Skip to content