Vytauto V. Landsbergio filmo „Senis prie jūros“ pristatymas

Data: 2022 m. spalio 18 d. (šeštadienį)

Laikas: 16 val.

Vieta: Pasvalio krašto muziejus

Spalio 18-ą dieną profesoriui Vytautui Landsbergiui sukanka 90 metų. Jubiliejaus proga režisierius Vytautas V. Landsbergis sukūrė filmą-portretą apie savo tėvą.

Muziejuje, filmo pristatyme dalyvavęs režisierius Vytautas V. Landsbergis jautriai pasakojo apie tėvą, kitokį, viešai publikai nematomą „naminį“ Vytautą Landsbergį, besidžiaugiantį buvimu su proanūkiais ar vienatvėje, vaikštinėjantį čiurlioniškų pasaulių pakraščiais, savo sielos pajūriais.

Koks yra profesorius Vytautas Landsbergis, kai su proanūkiais skaičiuoja atbėgančias jūros bangas, kai šeimos šurmulyje pasitinka gražiausias metų šventes? Kai gedi palydėjęs savo artimiausią žmogų… Koks jis yra savo namų kasdienybėje? Kitoks, negu mes įpratę matyti oficialioje aplinkoje.

Tai asmeniškas, (auto)ironiškas kino portretas apie devyniasdešimtmetį žmogų, vis dar aktyvų, pilietišką ir kūrybišką, kažkada stovėjusį Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo darbų fronte.

Filmas apie tai, kokia nūnai kasdienybė buvusio atkurtos valstybės vadovo, esančio pensijoje, bet iš tiesų niekada joje nesančio ir net neplanuojančio išeiti į pasyvesnį, atostoginį laiko praleidimo būdą. Ypač dabar, Rusijos karo prieš Ukrainą reikaluose.