Paroda „Panevėžys laiko tėkmėje”

VEIKUSIOS, 2022 M. PARODOS, KOVAS

Parodos autoriai – Panevėžio miesto ir rajono tautodailininkai. Įdomu tai, jog kai kurie iš jų yra kitų tautodailės sričių atstovai ir teptukus paėmė bene pirmą kartą.

Istorijos tema neišsemiama – laikas nestovi vietoje. Praėjusios gyvenimo akimirkos rytoj jau bus istorija… Užfiksuoti  istoriniai įvykiai nuotraukų pavidalu muziejuose ar mūsų albumuose žiūrimi tam tikromis progomis. Idėja nutapyti paveikslus, remiantis senomis dokumentinėmis nuotraukomis ir kilo todėl, jog norėjosi istoriją pateikti kita, inovatyvesne, patrauklesne forma, taip skatinant domėjimąsi savo krašto praeitimi. Didesnis drobių  nei originalių nuotraukų formatas (paveikslai 50×70) ir spalvos suteikia istorijai kitokią išraišką. Kiekvienas iš 26 projekto „Panevėžys laiko tėkmėje“ autorių yra savitas atlikimo technika ir įdomus savo pasirinktos temos ar idėjos perteikimu bei interpretacijomis.

Smagu matyti drąsius sprendimus, įdomias figūrines kompozicijas. Sukurti paveikslai neprivalėjo tapti identiškomis nuotraukų kopijomis – kūrybinis procesas papildė juos įdomiomis detalėmis ar išreiškė autoriaus požiūrį.