Panevėžio miesto ir rajono tautodailininkų tapybos darbų paroda „Panevėžys laiko tėkmėje: iš tautosakos skrynios”

Paroda veikia: 2023 m. vasario 6 d. – kovo 8 d. (muziejaus fojė).

Kviečiame apsilankyti Panevėžio miesto ir rajono tautodailininkų tapybos darbų parodoje „Panevėžys laiko tėkmėje: iš tautosakos skrynios”!

Istorijos tema neišsemiama. Praėjusios gyvenimo akimirkos rytoj jau bus istorija… Idėja nutapyti paveikslus, remiantis senomis dokumentinėmis nuotraukomis kilo todėl, jog norėjosi istoriją pateikti kita, inovatyvesne, patrauklesne forma, taip skatinant domėjimąsi savo krašto praeitimi. Projektas tęstinis – pirmaisiais ir antraisiais metais nutapyti Panevėžio kraštui svarbūs istoriniai momentai, įžymių asmenybių portretai ar jų gyvenimo akcentai, remiantis dokumentinėmis nuotraukomis.

Beieškant naujų idėjų, gimė kitas drąsus sumanymas – papildyti formuojamą kolekciją tapybos darbais, kurie nutapyti pagal Panevėžio regione surinktą tautosaką. Kartu su paveikslu pateikiant sakmės, lopšinės, pasakojimo ar žaidimo tekstą, siekiama išsamiau ir įdomiau supažindinti lankytojus su mūsų tautos dvasinės išminties perlais ir puoselėti senąsias tradicijas augančiai kartai.

Projektą organizuoja asociacija „Pantautodailė”, apjungianti bendrai kūrybinei veiklai Panevėžio miesto ir rajono tautodailininkus. Šiame projekte kartu su svečiais iš Rokiškio ir Kupiškio dalyvauja 29 kūrėjai. Parodos kuratorė – tautodailininkė, meno kūrėja Laimutė Vološkevičienė.