Kviečiame pasigrožėti „spygliukais“! Muziejuje apsigyveno beveik tūkstantis ežių!

VEIKUSIOS, 2022 M. PARODOS, BALANDIS

Į muziejų atkeliavo net 889 ežių kolekcija.

O keliavo ji iš toli, iš Klaipėdos. Istorija paprasta. Pasvalietė pasidalino mūsų skelbimu su Klaipėdoje gyvenančia drauge Jurga. Ši parodė skelbimą pusseserei Kristinai…

Kristina Smyslova su vyru Sergejumi ežius kolekcionuoja jau dvylika metų, bet ežio istorija prasidėjo gerokai ankščiau. Sergejaus šeimoje visi vaikai turėjo pravardes ir kaip tik Sergejui teko „ežio“ pravardė. Būdamas mokinys jis gavo dovanų molinį ežiuką su krepšinio kamuoliu. Tai pirmasis kolekcijos ežys. Po pažinties su Kristina, ežių pradėjo daugėti. Dažniausiai draugai ar artimieji dovanodavo ežio figūrėles  įvairių progų metu. Pradėjo parvežti lauktuvių iš užsienio. Šiuo metų ežiams yra „užleistas“ didelis kambarys, kuriame galima rasti įvairiausių formų ežiukų ir ne tik…

Seniausias eksponatas kolekcijoje – atvirukai. Dar vienas įdomus eksponatas, kuriame yra ežio atvaizdas – paties Sergejaus nešioti vaikiški auliniai batukai. Ilgiausią kelionę iki kolekcijos keliavęs ežiukas net iš Malaizijos!

Didžioji dalis kolekcijos pasipildė prasidėjus karantinui, kai Kristina „atrado“ internetinius sendaikčių turgelius. Šiuo metu kolekcijoje jau virš 1200 ežių. Kai kurie eksponatai visada keliauja kartu su pačiais kolekcininkais, kadangi jie yra pasidarę ežių tatuiruotes.

Dukra Katrina puikiai žino kokiam stiliui priskiriamas kiekvienas kolekcijos ežiukas. Jie suskirstyti į kategorijas – akmens amžiaus, pasakos, „neformalai“, stiklo ir t.t… Rinkdama ežių kolekciją Kristina turi savo atrankos kriterijus. Pagal juos nusprendžia ar ežys tinkamas, ar ne. Ežių kolekcija eksponuojama pirmą kartą ir mums yra garbė ją pristatyti muziejuje!