Degtukų dėžučių ir jų rinkinių kolekcija

Paroda veiks iki 2023 m. rugsėjo mėn., muziejaus ekspozicijų salės II aukšte.

Nuo šiol užsukę į muziejų turėsite galimybę pamatyti išskirtinę Daivos Bliūdžiuvienės sukauptą kolekciją, kurioje net 1200 skirtingų, unikalių ir nepasikartojančių degtukų dėžučių ar jų rinkinių vienetų. Kolekcijos kelionė į Pasvalį užtruko, kadangi atkeliavo iš pačių Mažeikių!

Autorė degtukų dėžutes pradėjo kolekcionuoti maždaug prieš 10 metų, kai atsirado galimybė daugiau keliauti po užsienio šalis. Didelio noro kolekcionuoti degtukų dėžučių etikečių niekada neturėjo. Iš pradžių degtukų dėžutes parveždavo tik bendradarbėms iš kelionių kaip lauktuves. Jos brangiai nekainavo, buvo galima panaudoti buityje. Tik po kurio laiko suprato, kad degtukų dėžutės yra unikalios, išskirtinės…

Iš viso, autorės kolekcijoje virš 2000 egzempliorių. Dažniausiai tai suvenyrinės, reklaminės, skirtos kasdieniniam naudojimui ir namų dekorui degtukų dėžutės. Didžiausioje telpa net 500 degtukų, o patys mažiausi eksponatai vos 2 centimetrų ilgio. Pati didžiausia degtukų dėžutė su rausvais dažyto medžio degtukais – iš Belgijos. Į kolekciją degtukų dėžutės atkeliavo iš įvairių pasaulio šalių – Europos, Amerikos, Kanados, Afrikos, Azijos.

Už turimos kolekcijos papildymą parodos autorė dėkinga šeimos nariams, giminėms, bendradarbiams ir visiems nepažįstamiems žmonėms, sutinkantiems pasidalinti net ir viena degtukų dėžute.

Galbūt po apsilankymo parodoje ir Jūs papildysite autorės kolekciją savo turima degtukų dėžute 😊