Muziejaus fondai pasipildė naujomis vertybėmis

Norime pasidalinti džiugiomis žiniomis, kurios mus pasiekė Pasvalio miesto šventės metu. Šventinę dieną sulaukėme ypatingo svečio – Pasvalio krašto garbės piliečio, verslininko, mecenato dr. Prano Kiznio. Kraštietis ne tik apžiūrėjo Pasvalio r. menininkų klubo „Rats“ parodą, atsinaujinusias ekspozicines erdves, bet ir įteikė muziejui ypatingą dovaną.

Pasvalio krašto muziejaus fondus papildys tautodailininko, žinomo Aukštaitijos ir visos Lietuvos medžio drožėjo, poeto, filosofo Ipolito Užkurnio darbas – horeljefas, iliustruojantis senojo kaimo gyvenimą (Vilnius, 1991 m.).

Iš visų liaudies menų tautodailininką I. Užkurnį labiausiai patraukė skulptūra: „Kad galėčiau – nesiskirčiau su kaltu niekuomet ir išlaisvinčiau šimtus į medį įaugusių būtybių“. Menininkas daugiausiai kūrė kaimo, folkloro siužetais, gamtos, istorinėmis bei literatūrinėmis temomis.

Maloniai kviečiame apsilankyti muziejuje ir iš arčiau pažvelgti į žymaus menininko I.  Užkurnio darbą, už kurį nuoširdžiai dėkojame kraštiečiui dr. Pranui Kizniui.

Dar vienos, malonios staigmenos sulaukėme iš LR Seimo nario Antano Matulo, kuris Pasvalio krašto muziejui perdavė saugoti rekordinę, 1055 metrų ilgio, Lietuvos Respublikos vėliavą. Prie šios rekordinės trispalvės yra prisilietęs ne vienas Pasvalio miesto ir rajono gyventojas… Prieš keletą metų ji plevėsavo Pasvalio ir Joniškėlio miestų gatvėmis. Dėkojame LR Seimo nariui Antanui Matulai už pasitikėjimą ir suteiktą galimybę skleisti žinią apie šią rekordinę Lietuvos trispalvę.