Įgyvendinamas projektas „Pasvalio krašto muziejaus infrastruktūros modernizavimas, siekiant aukštesnės kultūros paslaugų kokybės ir prieinamumo“
Projekto veiklų pradžia – 2025 m. sausio 6 d., planuojama pabaiga 2027 m. sausio 30 d.
„Pasvalio krašto muziejaus infrastruktūros modernizavimas, siekiant aukštesnės kultūros paslaugų kokybės ir prieinamumo“
Pasvalio krašto muziejus įgyvendina projektą pagal 2021-2027 metų plėtros programos pažangos priemonę Nr. 08-001-04-01-01 „Aukštos meninės vertės, įvairaus ir įtraukaus kultūros turinio prieinamumo didinimas“. Projektui Nr. 06-007-K-0002 „Pasvalio krašto muziejaus infrastruktūros modernizavimas, siekiant aukštesnės kultūros paslaugų kokybės ir prieinamumo“ skirtas 220 837,05 Eur finansavimas iš 2021-2027 metų Europos Sąjungos (toliau – ES) fondų ir (arba) ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (toliau – EGADP) lėšų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.
Projekto tikslas – pritaikyti Pasvalio krašto muziejų įvairių grupių poreikiams siekiant pagerinti kultūros paslaugų kokybę, įvairovę ir padidinti lankytojų srautus.
Projekto tikslinė grupė: Pasvalio miesto ir rajono gyventojai bei svečiai: vaikai, jaunimas, suaugę ir senjorai bei užsienio turistai. Tikslinės grupės poreikiai yra nematerialios naudos gavimas, dalyvaujant kultūrinėje ir pažintinėje veikloje bei kokybiškų kultūros paslaugų prieinamumas, suprantamai ir aiškiai pateikiama komunikuojama idėja, komfortiška, estetinė, saugi ir tinkamai pritaikyta aplinka.
Projektu sprendžiamos problemos:
Neišnaudojamas potencialas teikti kultūros paslaugas ir patenkinti lankytojų lūkesčius. Neinvestuojant į muziejaus materialinę bazę, nebus sudarytos sąlygos pritraukti didesnius lankytojų srautus, todėl yra būtinos papildomos investicijos.
Siūlomas problemų sprendimo būdas – Pasvalio krašto muziejaus pastato modernizavimas, įveiklinant ir pritaikant šiuo metu nusidėvėjusias patalpas įvairioms tikslinėms lankytojų grupėms, atnaujinant ekspoziciją naujais, inovatyviais sprendimais, prisidedančiais prie šiuolaikinės visuomenės, turistų ir negalią turinčių lankytojų poreikių patenkinimo.
Reikalinga įdiegti šiuolaikinę, universalią muziejinę įrangą, kuri sudarys galimybę teikti išsamią ir įvairiapusišką informaciją apie Pasvalio krašto istoriją, kultūrą, paveldą, skatins jos sklaidą visuomenėje. Įranga leis lankytojams įtaigiau pateikti esamas edukacines programas, kurti naujas muziejuje saugomų eksponatų pristatymo priemones (parodas, edukacijas, instaliacijas), pritraukiančias didesnius lankytojų srautus. Modernizavus muziejaus patalpas bei integravus interaktyvius kūrybinius sprendimus, muziejus bus pritaikytas ne tik istorijos ir meno mėgėjams, bet ir šeimoms su vaikais, jaunimui, taip pat negalią turintiems asmenims bei užsienio turistams.
Projekto metu planuojama parengti ir pristatyti interaktyvią edukacinę programą, kurios įgyvendinimui reikalingas įrangos įsigijimas ir turinio sukūrimo paslaugos.
Užbaigus planuojamas projekto veiklas, numatoma vykdyti aktyvų viešinimą apie tai, kad muziejus atgimsta ir kviečia lankytojus.
Projekto uždavinys – stiprinti muziejaus materialinę bazę, siekiat pagerinti jame teikiamų paslaugų kokybę.
Projektas prisidės prie 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programoje identifikuoto 4.6 uždavinio įgyvendinimo, mažindamas programoje nustatytą spręstiną problemos priežastį: 6.6.3. Privačių kultūros infrastruktūros ir paveldo objektų pritaikymas įvairių socialinių grupių poreikiams.
Projekto veiklų įgyvendinimo metu nebus pažeidžiami lygių galimybių ir nediskriminavimo (dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, religijos, negalios ar kt.) principai – visi asmenys galės lankytis muziejuje.
Projektas savo veiklomis tiesiogiai prisidės prie horizontalių principų įgyvendinimo.
Projekto įgyvendinimo metu nebus pažeistos Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos nuostatos ir projektas neprieštaraus Chartijos nuostatoms pagal 2016 m. liepos 23 d. Europos Komisijos pranešimą – Rekomendacijų, kaip užtikrinti, kad būtų laikomasi Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos nuostatų skirstant Europos struktūrinių ir investicinių fondų (ESI fondų) paramą (2016/C 269/01) (III priedas).