Senojo tilto muzikantas Antanėlis

Adresas: Ant senojo tilto šalia Pasvalio Šv. Jono krikštytojo bažnyčios (Vytauto Didžiojo a. 5, Pasvalys).

Antanėlis – keistuolis Lėvens upės tilto muzikantas, iš naujo atgimusi legenda, tarpukariu savo smuiko garsais virpinęs praeivių širdis.

Interaktyvi skulptūra Pasvalyje – tai ne tik forma, bet ir turinys. Jos turinį sukūrė kraštiečiai – aktorė Olita Dautartaitė, televizijos ir radijo laidų vedėjas Jonas Nainys ir poetas Vladas Braziūnas.

Šių asmenybių įrašytais tekstais prabyla Antanėlis. Palietus dešinę plaštaką, Jonas pasakoja apie gražiausias Pasvalio vietas. Kairėje plaštakoje „apsigyvenusi“ Olita primena Antanėlio legendą. O pridėjus delną prie sagos, pasigirsta poetas Vladas Braziūnas. Pasvalietiška tarme jis skaito savo eilėraštį apie senąjį Lėvens tiltą. Kūrybiniame procese dalyvavo ir buvusi pasvalietė, muzikantė Rima Tamo (Tamošiūnaitė). Vos įžengus ant medinės senojo tilto dalies, pasigirsta muzikantės įgrotos smuiko melodijos. Antanėlio skulptūros kūrimas buvo patikėtas jaunam menininkui iš Birštono – skulptoriui Martynui Gaubai. Antanėlio interaktyvumu pasirūpino kompanija „Gluk Media“.

Skulptūra – Pasvalio krašto muziejaus dovana Pasvaliui muziejaus 20-mečio proga.