Suaugusiems

5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Mažiesiems, Suaugusiems, TOP10

Kaip skalbė mano močiutė

Muilą naudojame kasdien, tačiau nesusimąstome kaip jis atsirado, kaip prausėsi mūsų seneliai ar proseneliai ir kokia jo sudėtis. Edukatorės „skalbėjos” papasakos muilo atsiradimo istoriją, pristatys muilo gamybos būdus, supažindins su skalbimo įrankiais bei jų panaudojimu. Klausysitės apie įrankius ir patys skalbsite medinėse geldose su metalinėmis bei medinėmis rumbėmis. Po pažinties su skalbimo įrankiais, pakviesime į kūrybines dirbtuves, kur pasigaminsite individualaus kvapo, formos bei spalvos muilą!

Skaityti daugiau decoration array
5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Mažiesiems, Suaugusiems

Žolynų paslaptys

Pakviesime pakeliauti po paslaptingą žolynų pasaulį – supažindinsime kuo naudingos vaistažolės, kaip jas rinkti, laikyti, naudoti bei pasigaminti žolelių arbatą. Susikursite vaistažolėms laikyti tinkamą lininį maišelį, dekoruotą liaudies ornamentais. 

Skaityti daugiau decoration array
5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Suaugusiems

Pažink Pasvalį detektyvo akimis

Įsijausite į tikrus detektyvus ir seksite nusikaltėlio pėdsakais, siekdami išsiaiškinti, kas išdrįso pavogti paties prof. Liudo Mažylio atrastą ir Pasvalio krašto muziejui padovanotą Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto originalo kopiją. Detektyvinis tyrimas nuves prie 12 lankytinų objektų Pasvalio mieste, kuriuos detektyvai ne tik nuodugniai apžiūrės ieškodami įkalčių, bet ir susipažins su jų atsiradimo istorija, savybėmis bei išskirtinumu. Keliausite pagal paliktus nusikaltėlio pėdsakus – įkalčių maišelius, kurių iš viso yra 12. Įkalčių maišeliuose rasite užduotis, kurias įvykdžius sužinosite kitus maršruto objektus. Užduotys yra įvairaus pobūdžio ir sudėtingumo. Dalyvių skaičius nuo 10 iki 50 asmenų. 

Skaityti daugiau decoration array
5-12 kl. moksleiviams, Mažiesiems, Suaugusiems

Šventę švęsk muziejuje

Neįdomu, paprasta, nuobodu? O gal atvirkščiai – netikėta, neįprasta, nuostabu? Kviečiame tuos, kuriems nusibodo įprastiniai gimtadieniai, tuos, kurie nori patirti kažką naujo ir neįprasto. Tapsite lobio ieškotojais, o jį suradę – stebuklo pagalba nukeliausite į senąjį Pasvalio kino teatrą ir mėgausitės senąja animacija… Siurprizai lauks visų, panorusių gimtadienį švęsti mūsų muziejuje! Susidomėjote? Kviečiame dalyvauti – vaikučius ir suaugusius, šeimas, darbuotojų kolektyvus, įvairių organizacijų narius.

Skaityti daugiau decoration array
5-12 kl. moksleiviams, Suaugusiems

Pasisiūsiu batukus ir keliausiu…

Susipažinę su odinio apavo vystymosi istorija, lankytojai raukia nagines.

Skaityti daugiau decoration array
5-12 kl. moksleiviams, Kultūros pasas, Suaugusiems

Tas sijonų margumas ir blynų gardumas!

Žiūrėsite filmuką apie kelių šimtmečių senumo Tautinio kostiumo istoriją. Išmoksite užsirišti aukštaitišką nuometą. Susipažinsite su visų Lietuvos regionų Tautinių kostiumų spalvomis ir raštais. Ragausite gardžių „čirvinių“ blynų, paruoštų pagal senovinį receptą.

Skaityti daugiau decoration array
Suaugusiems, TOP10

Pasvalys retro

Sugrąžinsime Jus į tolimas mūsų miesto istorijos akimirkas, kai Pasvalys buvo garsus Šiaurės Lietuvos kurortas…, apgaubsime to laikmečio miestelėnų rūpesčiais ir džiaugsmais, įtrauksime į darbų ir pasilinksminimų sūkurį iš kurio taip nesinorės ištrūkti…

Skaityti daugiau decoration array
Skip to content